• Orffove nástroje - Veľká sada detských perkusií

Orffove nástroje. Sada 17 detských perkusií pre rozvíjanie sluchových, pohybových a hudobných schopností detí v predškolskom veku.

Sada obsahuje tieto nástroje: Tamburína s blanou (1ks), Tamburína bez blany (1ks), Triangel (1ks), Rolničky (2ks), Činel, Kastanety (4), Plastový maracas (1 pár), Zvonček (pár), Handbell (činelky), Jingle Stick (rovná tamburína 1ks), Woodblock (1ks), Agogo (1ks), Plastové kastanety (1ks), Metalofón (1ks)

Čo sú Orffove nástroje? Je to špeciálna sada rytmických perkusií pre deti, zostavená podľa Orffovho hudobného inštrumentára - hudobné učebné pomôcky.

Nemecký skladateľ Carl Orff vytvoril v 20.rokoch novú koncepciu hudobného vzdelávania detí. Vo svojej hudobnej teórii spájal slovo, hudbu a tanečný prejav a hľadal nové podnety pre výrazový tanec. Výsledky jeho výskumu sú obsiahnuté v päťzväzkovej zbierke Musik für Kinder (Hudba pre deti). Podľa tejto teórie reč, spev, tanec a hranie na nástroje patria k sebe - sú to spoločné formy ľudského prejavu a v každom štádiu hudobného vzdelávania je dôležité ich spoločné používanie. Najviac v raných fázach, keď deti spoznávajú a osvojujú si základy každého z nich.

Orffove nástroje podporujú ciele učenia Musik für Kinder. Sú to najmä malé bicie nástroje (perkusie) aj melodické perkusie (zvonkohry, xylofóny, metalofóny), ktoré spolu s flautami a sláčikovými nástrojmi sprevádzajú detský spev a tanec. Tieto nástroje majú pôvod v prírode a dlhej histórii ľudskej kultúry a znejú veľmi prirodzene. Vďaka tomu sú to ideálne učebné pomôcky pre rozvoj hudobných a pohybových schopností detí a otvárajú im cestu k umeniu.

Ďalšie údaje
Balenie Balené v nylonovom kufríku
Obsah balenia Tamburína s blanou (1ks), Tamburína bez blany (1ks), Triangel (1ks), Rolničky (2ks), Činel (1ks), Kastanety (4), Plastový maracas (1 pár), Zvonček (pár), Handbell (činelky), Jingle Stick (rovná tamburína 1ks), Woodblock (1ks), Agogo (1ks), Plastové kastanety (1ks), Metalofón (1ks)
Rozmery Balenie: 38 x 27 x15 cm
Zloženie Materiál: drevo, hliník
Veková skupina 3+
Certifikáty CE, EN71, ASTM F963, Cadmium, Phtalate

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Orffove nástroje - Veľká sada detských perkusií

  • Výrobca: Perkusie
  • Kód produktu: 000396
  • Dostupnosť: Skladom
  • 69,00€

  • Bez DPH: 57,50€

Štítky: orffove nastroje, detske perkusie, tamburina, triangel, rolnicky, cinel, kastanety, maracas, zvoncek, hanbell, jingle stick, woodblock, agogo, metalofon, hudobna skolka, hudobne nastroje pre deti a skoly,