• Orffove nástroje - Ružová sada

Sada šiestich detských perkusií pre rozvíjanie sluchových, pohybových a hudobných schopností, pre deti v predškolskom veku.

Sada obsahuje tieto nástroje: Bubienok (1ks), Metalofón (1ks), Marakas (2ks), Klave drievko (2ks), Guiro (1ks), Roľničky (2ks), PVC taška (1ks).

Čo sú Orffove nástroje? Je to špeciálna sada rytmických perkusií pre deti, zostavená podľa Orffovho hudobného inštrumentára - hudobné učebné pomôcky.

Nemecký skladateľ Carl Orff vytvoril v 20.rokoch novú koncepciu hudobného vzdelávania detí. Vo svojej hudobnej teórii spájal slovo, hudbu a tanečný prejav a hľadal nové podnety pre výrazový tanec. Výsledky jeho výskumu sú obsiahnuté v päťzväzkovej zbierke Musik für Kinder (Hudba pre deti). Podľa tejto teórie reč, spev, tanec a hranie na nástroje patria k sebe - sú to spoločné formy ľudského prejavu a v každom štádiu hudobného vzdelávania je dôležité ich spoločné používanie. Najviac v raných fázach, keď deti spoznávajú a osvojujú si základy každého z nich.

Orffove nástroje podporujú ciele učenia Musik für Kinder. Sú to najmä malé bicie nástroje (perkusie) aj melodické perkusie (zvonkohry, xylofóny, metalofóny), ktoré spolu s flautami a sláčikovými nástrojmi sprevádzajú detský spev a tanec. Tieto nástroje majú pôvod v prírode a dlhej histórii ľudskej kultúry a znejú veľmi prirodzene. Vďaka tomu sú to ideálne učebné pomôcky pre rozvoj hudobných a pohybových schopností detí a otvárajú im cestu k umeniu.

Ďalšie údaje
Balenie Balené v peknej priehľadnej PVC taške
Obsah balenia Tamburína (1ks), Marakas (2ks), Klave drievko (2ks), Guiro (1ks), Roľničky (2ks), rhythm stick (1ks), PVC taška (1ks)
Rozmery Rozmery balenia: 30 x 22 x 9 cm
Zloženie Materiál: drevo, plast, hlniík, ovčia koža, nylon
Veková skupina 3+
Certifikáty CE, EN71, ASTM F963, Cadmium, Phtalate

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Orffove nástroje - Ružová sada

  • Výrobca: Perkusie
  • Kód produktu: 000392
  • Dostupnosť: Skladom
  • 44,00€

  • Bez DPH: 36,67€

Štítky: orffove nastroje, sada perkusii, sada, pekrkusie