• Orffove nástroje - Malá drevená sada

Sada piatich detských perkusií pre rozvíjanie sluchových, pohybových a hudobných schopností, pre deti v predškolskom veku.

Sada obsahuje tieto nástroje:  Bubon (1ks), Tamburína (1ks), Marakas (1ks), Kastanety (2ks), Triangel (1ks), Kartónová krabica (1ks).

Čo sú Orffove nástroje? Je to špeciálna sada rytmických perkusií pre deti, zostavená podľa Orffovho hudobného inštrumentára - hudobné učebné pomôcky.

Nemecký skladateľ Carl Orff vytvoril v 20.rokoch novú koncepciu hudobného vzdelávania detí. Vo svojej hudobnej teórii spájal slovo, hudbu a tanečný prejav a hľadal nové podnety pre výrazový tanec. Výsledky jeho výskumu sú obsiahnuté v päťzväzkovej zbierke Musik für Kinder (Hudba pre deti). Podľa tejto teórie reč, spev, tanec a hranie na nástroje patria k sebe - sú to spoločné formy ľudského prejavu a v každom štádiu hudobného vzdelávania je dôležité ich spoločné používanie. Najviac v raných fázach, keď deti spoznávajú a osvojujú si základy každého z nich.

Orffove nástroje podporujú ciele učenia Musik für Kinder. Sú to najmä malé bicie nástroje (perkusie) aj melodické perkusie (zvonkohry, xylofóny, metalofóny), ktoré spolu s flautami a sláčikovými nástrojmi sprevádzajú detský spev a tanec. Tieto nástroje majú pôvod v prírode a dlhej histórii ľudskej kultúry a znejú veľmi prirodzene. Vďaka tomu sú to ideálne učebné pomôcky pre rozvoj hudobných a pohybových schopností detí a otvárajú im cestu k umeniu.

Ďalšie údaje
Balenie Balené v peknej kartónovej krabici
Obsah balenia Bubon (1ks), Tamburína (1ks), Marakas (1 pár), Kastanety (2ks), Triangel (1ks)
Rozmery Rozmery balenia: 45 x 35 x 18 cm
Zloženie Materiál: drevo, plast, hlniík, ovčia koža, nylon
Veková skupina 3+
Certifikáty CE, EN71, ASTM F963, Cadmium, Phtalate

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Orffove nástroje - Malá drevená sada

  • Výrobca: Perkusie
  • Kód produktu: 000395
  • Dostupnosť: Skladom
  • 45,00€

  • Bez DPH: 37,50€

Štítky: orffove nastroje, sada perkusii, sada, perkusie